Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekNarodil jsem se 11.9.2009 v chovatelské stanici Dog-Lom u pani Jiřiny Krsové. Jsem čivava krátkosrstá-pes. Převezli si mi do chovatelské stanice z Třebaňského údolí jako posilu chovu. Jako první výstava na kterou jsem byl přihlášen byla Klubová výstava Chihuahua klubu o.s. ČR v lednu 2010 v Olomouci. Zde jsem chodil ve třídě štěňat a vychodil si známku VN1-posuzoval Rafal First z Polska. Do Rokycan na krajskou výstavu jsem měl premieru ve třídě mladý pes a vychodil si  V1,VTM u ing.Leoše Jančíka. Nyní jsem přihlášen na svod 6.7. do Nižbru .Pan rozhodčí si mi nechal projít po sále, prohlédl tlamičku, osahal varlátka a panička dostala kopii svodového popisu. A mam to za sebou!!! Jakmile mi bude 14 měsíců,Obrazek to je 11.11. budu chovný!!!

Dne 18.7. jsem jel na moji první velkou výstavu - na NVP do Ml.Bol. ve třídě mladý. Sice jsem se ještě trochu bál, ale to jsme se báli všichni tři přihlášený. Já si vychodil známku V2, což je moc pěkné hodnocení.

Tady máte fotečku, že jsem se opravdu snažil a proto mi pani rozhodčí Mgr.Božena Ovesná ohodnotila krásnou známkou. 

ObrazekDne 24.7. se konala Klubová výstava v Praze 9. Náš čertík chodil ve třídě mladý psi a vychodil si svého prvního CAJCe.

Jelikož má splněné výstavy, panička ho přihlásila na svod. Tam se krásně předvedl a pan rozhodčí ho uznal schopný pro chov. Od 11.11.2010 je Čertík chovný 

Dne 9.5.2011 se stal poprvé tatínkem. Narodili se 2 pejskové ze spojení Hanapepe Bohemia Alke a Inji Dog-Lome.Máme z nich velkou radost. Určitě brzy přidáme fotky.

24.7.2011-004x.jpgDne 22.5.2011 byl Čertík přihlášen na MVP do Litoměřic, kde si vychodil známku výborný a pořadí 2.místo.

Rekapitulace miminek roku 2011 je 9 doma a 9 v jiné chov.stanici, celkem od 5 fenek to je 18 miminek.

I barvičky byly nádherný jen se podívejte!!!

vrh-z-2.jpg

vrh-y-2.jpgvrh-y-3.jpg

Dne 12.11.2011 se konala Klubová výstava v Nižboru a našeho čertíka jsme tam také vzali a přihlásili. Moc se mu tam teda nelíbilo, ale nakonec se v kruhu rozešel a od pana rozhodčího An.Mudra si vychodil znám V3. Prostě rozmnožování mu jde lépe než  vystavování.vrh-20y-206_12_11-201.jpg

Panička se rozhodla, že když tak pěkně kryji dostanu doma ještě příležitost a tak jsem nakryl Nelinku a nyní mi čeká Barborka.

A je nakryto a nyní budeme čekat kolik miminek se narodí.Dnes byl zase krásný den! Přišla Aurinka ze Slunečného útesu a překrásně voněla. Panička si nás vzala na schody do chodby a to bylo něco.Olízal jsem ji ouška a co myslíte že se stalo... to uvidíme za 3.3.2012-005xkomx.jpgdva měsíce!!!

Maminky jsou opravdu pěkné a nyní v krátké době se dočkáme co si tam Čertík do těch našich holčiček uložil.20.1. se Anelis od Macháčků narodili 2 pejskové ,jeden pejsek to bohužel nerozdýchal a tak Nelinka má jednoho černobílého pejska Upolínka z Třebaňského údolí.

1.3.2012-003orkomx.jpg 31.1. porodila Barborka z Třebaňského údolí 3 pejsky a 3 fenky. Jeden pejsek bohužel na svět přišel již mrtvý.A jedna fenečka to druhý den také vzdala a tak máme Vaccina, Vřes, Violku a Vistárii z Třebaňského údolí.

Všichni jsou černý se znaky.

Náš Čertík je nyní velice úspěšný chovný pes.Kryje spolehlivě a štěňátka jsou velice kvalitní.

Toto ale utíká!!!  Čertíkovi již budou 4 roky. Máme po něm velmi krásné chovné fenky. Má nádhernou postavu a již si i zvykl a přestává se bát.

Čertík je moc krásný a šikovný pejsek. Kryje spolehlivě a v naší smečce je velice oblíben. Rád má když mu házím hračky a on aportuje. Nyní čekáme od něj opět štěňátka. Přijeďte a nakryjeme Vám.